Sağlıklı Gözler, Başarılı Nesiller

Sağlıklı Gözler, Başarılı Nesiller

2019-2020 yeni öğretim yılı başlamasıyla öğrencilerimize sağlıklı gözler projesiyle kampanya başlatan YENİ UĞUR OPTİK kurucu başkanı Yunus Emre Uğur 0 -18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimize gözlük ve cam konusunda doğru kararı vermek için yardımcı oluyorlar .okula yeni başlayan öğrencilerde gözlük camı kalitesinin cok önem arz ettiğini söyleyen optisyen yunus bey göz tembelliğinin erken teşhisinin önemine dokundu.

10 Eylül 2019 - 13:19 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 13:23
Reklam

2019-2020 yeni öğretim yılı başlamasıyla öğrencileremize sağlıklı gözler projesiyle kampanya başlatan YENİ UĞUR OPTİK  kurcu başkanı Yunus Emre Uğur 1 yasından 18 yasına kadar çocuklara  ve geçlerimize gözlük ve cam konsunda  doğru kararı vermek için  yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz günlerden sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla, yenidoğan, okul öncesi ve okul çağı çocuklarını kapsayan Ulusal Görme Taraması Programı Genelgesi yayımlandı. Sağlık Bakanı Koca, "Güncellenen tarama programı ile aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı tarafından, 0-3 aylık bebeklerin 3. ay izleminin sonuna kadar, 36-48 aylık çocukların 5. izlemi içerisinde ve ilköğretim çağındaki çocukların 1. sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak." dedi.Koca, bu taramalar sayesinde görmenin normal gelişimini engelleyecek risklerin saptanacağını ve yetersiz görmesi olan bebek ve çocukların erken dönemde tespit edileceğini vurguladı.Koca, şunları kaydetti:  "Böylelikle başta şaşılık, kırma kusurları, katarakt, göz tembelliği gibi rahatsızlıkları erken teşhis ederek, gerekli tedaviye geç kalmadan başlamış olacağız. Güncellenen tarama programı ile aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı tarafından, 0-3 aylık bebeklerin 3. ay izleminin sonuna kadar, 36-48 aylık çocukların 5. izlemi içerisinde ve ilköğretim çağındaki çocukların 1. sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak."Yunus Emre Uğur ' Tarama yaptıran öğrencileri ve  gençleri vakit kaybetmeden zeytinburnu telsiz mahallesinde bulunan YENİ UGUR OPTİK 'e gelmeleri ve süpriz hediyelierini istemelerini belirtti.

Kaynak: somer dönmez

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAM Bağımlılıkla Mücadele İçin Zeytinburnu'nda
YEDAM Bağımlılıkla Mücadele İçin Zeytinburnu'nda
Zeytinburnu'nda, Araç içindeki alkol keyfinin sonu karakolda bitti
Zeytinburnu'nda, Araç içindeki alkol keyfinin sonu karakolda bitti