Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’...

Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’ Eğitimi

Zeytinburnu’nda “Temiz Okul Sıfır Atık” projesi kapsamında öğrencilere temizlik ve hijyen eğitimi verildi. Eğitimde öğrencilere “doğru el yıkama tekniği” dans eşliğinde uygulamalı olarak anlatıldı.

19 Mart 2020 - 15:15
Reklam

Zeytinburnu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Biruni Üniversitesi işbirliği ile başlatılan “Temiz Okul Sıfır Atık” projesi kapsamında Şehit Ömer Cankatar İlköğretim Okulu'nda öğrencilere hijyen eğitimi verildi. Öğretim Üyesi Dr. Nükhet Güven Baysoy’un konuşmacı olduğu programda, miniklere salgınlarda en etkili önlem olduğu uzun yıllardır bilinen ‘el yıkama ve temizliğin önemi’ anlatıldı, doğru el yıkama ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.

DANS EŞLİĞİNDE DOĞRU EL YIKAMA TEKNİĞİ

Seminerde öğrencilerin hijyen eğitiminin pekiştirmesi için dans eşliğinde uygulamalı bir şekilde el yıkama tekniği gösterildi. El yıkama tekniğinin gösterildiği video sırasında gördüklerini uygulayan öğrenciler doğru el yıkamayı dans ederek uygulamaya çalıştılar. Öğrenciler aynı zamanda doğayı korumak adına, “Sıfır Atık” projesi kapsamında çevre temizliği, atıkların doğru şekilde ayrıştırılması noktasında da bilinçlendirildi.

Bu haber 676 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadınlar için sabah sporumuz başladı
Kadınlar için sabah sporumuz başladı
“Zeytinburnu Sosyal Yaşamın Merkezi Olacak”
“Zeytinburnu Sosyal Yaşamın Merkezi Olacak”