Zeytinburnu CHP’den 23 Nisan Kutlaması

Zeytinburnu CHP'den 23 Nisan Kutlaması

İstanbul Zeytinburnu CHP İlçe Teşkilatı, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı alternatif bir törenle kutladı.

24 Nisan 2017 - 15:07 - Güncelleme: 24 Nisan 2017 - 15:10
Reklam

İlçe Başkanı Metin DOĞAN,”Atatürk'e, Cumhuriyet’e ve onun değerlerine sahip çıktığımızı herkes bilmeli ve herkes görmelidir “ dedi.

 CHP Zeytinburnu İlçesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “ 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, alternatif bir tören düzenleyerek, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 'nün Adliye Meydanı'ndaki resmi töreninin ardından ayrı bir kutlama gerçekleştirdi.

Alternatif kutlamaya bu yıl, katılımın fazla olması dikkat çekti. CHP’liler,  23 Nisan kutlaması için saat 09.00'dan itibaren ilçe binası önünde toplandı. Buradan ellerinde bayraklarla saat 09.30'da harekete geçen CHP'liler, Adliye Meydanı'na yürüdü. CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin DOĞAN’ın önderliğinde gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamasına, Başkan Yardımcısı Barbaros DOĞRUEL, İlçe Sekreteri İsmail TERZİ, CHP Meclis Üyelerinden Hüseyin ÜSKÜDAR, Selameti DÖRTYOL, İlçe yönetiminden, Sibel ÖZTÜRK, Suna ATMA, Özkan ATMA, Kemal CINAK, Kadın kolu Başkanı Deniz ŞİMŞEK, Kadın kolu Başkan Yardımcısı Aysel METİN, Sayman Hacer ARI, Kadın kolu yönetimindeki arkadaşları Hatice YALÇIN, Nigar ÇATAL ve CHP Zeytinburnu teşkilatının eski yöneticileri ile üyeleri katıldı.

Adliye Meydanı’nda, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin DOĞAN’ın,  ATATÜRK  Anıtı'na çelenk koymasının ardından DOĞAN, açıklamasında,“ ATATÜRK' e, CUMHURİYET’e ve onun değerlerine sahip çıktığımızı herkes bilmeli ve herkes görmelidir.23 Nisan 1920'de TBMM açılmıştır. (97) Şimdi bugün o Meclis'in kapısına kilit vurarak başkanlık projesini hayata geçirmek istemektedirler, bu nedenle 23 Nisan'a her zamankinden daha fazla anlam yükleyerek kutlamalarına coşku ile katılmalıyız. Bütün yurtseverleri, özgürlük, kardeşlik ve barış mücadelesi verenleri saygı ile selamlıyorum dedi.

 Cumhuriyet’in temel değerlerinin korunmasında, herkesin görevi olduğunu vurgulayan DOĞAN, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza, torunlarımıza, bu emaneti devretme gibi, çok önemli bir görevimiz de vardır, dünyanın tek çocuk bayramı  “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutlarken, Cumhuriyeti kuran,  Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü, minnet ve şükranla anıyoruz.  Herkes bilmelidir ki, Türk milleti, Cumhuriyetimizin laik, demokratik, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti niteliğini muhafaza ederek egemenliğini sonsuza kadar koruyacaktır" diye konuştu.

Haber: Ali Gündüz

Bu haber 1195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytinburnu’nda Okul, Cami ve Kamu Binalarına Virüs Önlemi
Zeytinburnu’nda Okul, Cami ve Kamu Binalarına Virüs Önlemi
Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’ Eğitimi
Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’...