DÜŞLER DÜNYASI KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU ” SEZONU, ” İLK...

DÜŞLER DÜNYASI KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU ” SEZONU, ” İLK DERSİMİZ SEVGİ “ KONSERİ İLE AÇTI!

Beylikdüzü Beldiyesi’nin öncülüğünde, Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu “ Duygu dolu, Sevgi dolu Şiirini Türkünü Al, Sen de Gel ” etkinliği ,Beylicium AVM’de, çok sayıda şair ve ozanın sahne aldığı yeni sezonu “ İLK DERSİMİZ SEVGİ ” konseriyle açtı.Topluluk,Ekim ayında da 4 etkinlik ile çalışmalarını sürdürecek.

29 Eylül 2017 - 15:07
Reklam

 Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu’nun Beylikdüzü Beldiyesi öncülüğündeki,sanatçılardan Peri Tunusluoğlu ve Şengül Yazıcı’nın sunduğu, “ Duygu dolu, Sevgi dolu Şiirini Türkünü Al, Sen de Gel ” etkinliği ,Beylicium AVM,6 nolu salonda, gerçekleşen “3.şairler Ozanlar Buluşuyor “etkinliğinde, çok sayıda şair ve ozanın sahne almasıyla coşku ve heyecan içinde geçen bir buluşmayla yeni sezonu “ İlk Dersimiz Sevgi ” konseriyle açtı.

Şair İsmail Aydoğmuş öncülüğündeki “ Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu “  davetine,sazını,türküsünü ve şiirini alıp gelen, bir çok  şair ve ozan, salona sığmadı.6 saat süren etkinlikte,katılımcılar mutlu anlar yaşadı.

Yeni sezon açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından başladı.

Çok sayıda yeni şair ve ozanların, yeni sahne aldığı etkinlikte,Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu adına Şair İsmail Aydoğmuş konuşmasında “  Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kültür İşleri Müdürü Taner Çetin’e,ve belediye  personeline, sanat ve sanatçı ya verdiği desteklerden dolayı topluluğumuz adına teşekkür ederim” dedi.
“Ülkemiz çok zor  bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemde,hepimiz “ Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Milleti, denir ” diyen Mustafa Kemal olacağız.
“Söz konusu vatan diyerek, Sevgiyle dostlukla şiirle, türküyle, sanatla, insana olan saygıyla, ayırım gözetmeden, sanatımızın ve edebiyatımızın ışığıyla toplumumuzu birleştireceğiz.
Bunun öncüleri, fenerleri siz şairler, ozanlar, sanatçılarımızsınız. Bu sevgi iklimini yaratacak gücü burada görüyorum.”dedi.

1985 yılında 41 yaşında kanserden ölen Aşık Yoksuli’nin de anıldığı etkinlikte. Şair Mehmet Tüter de “ Turnalar ” adlı kitabını imzaladı. 

Başkan İsmail Aydoğmuş,”Düşler Dünyası Kültür ve  Sanat Topluğu’nun Ekim ayı programını da şu şekilde açıkladı :

1 Ekim 2017  Pazar – Saat : 13.00’de,DÜŞLER  DÜNYASI,YASEDER’in ,Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi’nde Sonbahar  Şenliği Yemeğinde bulunacak.

13 Ekim  20117  Cuma - Saat  :  16.00’da,DÜŞLER DÜNYASI’nca, Aşık Yener Mezarı başında anılacak. (Büyükçekmece-Mezarlığı-Tüyap Yanı)

21 Ekim 2017 Cumartesi -  Saat :  18.00’de,DÜŞLER DÜNYASI,Abdülvahap Gazi Derneği  Dostluk   ve Dayanışma Gecesinde bulunacak.

(Avcılar-Cihangir Mah.100.Yıl Üniversitesi Arkasında,Çoban Çiftliği  Restaurant )

29 Ekim 2017 Pazar -Saat :  13.00’de, DÜŞLER DÜNYASI’nca,“ Şairler-Ozanlar  Buluşuyor “ etkinliğinde, Cumhuriyet Bayramı Kutlaması yapılacak.Aşık Yener anılacak. ( Beylikdüzü-Beylicium AVM 4.KAT,6  nolu salon )

Bu haber 2209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytinburnu’nda Okul, Cami ve Kamu Binalarına Virüs Önlemi
Zeytinburnu’nda Okul, Cami ve Kamu Binalarına Virüs Önlemi
Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’ Eğitimi
Zeytinburnu’nda Öğrencilere ‘Hijyen’ ve ‘Sıfır Atık’...