Çocuklarımıza Güvenli ve Yepyeni Bir Okul İnşa Ediliyor

Çocuklarımıza Güvenli ve Yepyeni Bir Okul İnşa Ediliyor

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin raporuna göre depreme dayanaksız bir yapı olduğu için yıkım kararı alınan Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi yerine, çocuklarımızın güvende olacağı yepyeni bir okul ve yurt inşa ediliyor.

16 Ağustos 2017 - 11:37
Reklam

17 Ağustos 1999 depreminden önce inşa edilen Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi’nin, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan incelemeler sonucu fiziki ömrünü tamamlamış olduğu tespit edilmiştir. Deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmeyen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 08.01.2014 tarihli ve Mİ-2014-4 numaralı proje raporuna göre de çürük ve depreme dayanaksız olan okulun derhal yıkılması gerekiyor. Zira çürük olan yapı, çocuklarımız ve çevre için büyük bir tehlike arz ediyor.

İşte bu endişeleri gidermek için ve Muhtemel Marmara depreminde olası bir facianın önüne geçmek için, Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi’ni yıkıp yerine, modern, güvenli ve sağlıklı bir okul ve yurt inşa ediyoruz.

Mevcut kapasitesi %50 artırılarak hazırlanan ve onaylanan projemiz 21.704 m² inşaat alanına sahip olacak. 65 modern dersliği, konferans salonu, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarları, yemekhanesi ve kütüphanesi olacak Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi’ne ayrıca 120 kişi kapasiteli güvenli bir yurt inşa ediliyor.

Böylece yarınlarımızın teminatı olan ve bizlere emanet edilen çocuklarımıza modern, depreme dayanıklı ve güvenli bir eğitim merkezi kazandıracağız.

 

Bu haber 787 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Songül Korkmaz
Songül Korkmaz " Araki Bulasın Beni " Özgün müzik albümüyle...
Zeytinburnun 'da torbacılara yönelik narkotik operasyonu gerçekleştirildi
Zeytinburnun 'da torbacılara yönelik narkotik operasyonu...